UWAGA! Targi w terminie 12-15 marca są odwołane!

Nowy termin podamy, gdy tylko będzie znanyTargom Nurkowym Podwodna Przygoda od samego początku towarzyszy Nurgres, czyli Nurkowy Kongres.

W tym roku miał się też odbyć Wieczór Filmowy.

Nurgres i Wieczór Filmowy miały być na 1 piętrze GLOBAL Expo, w Sali P3.

WIELU WYKŁADOWCÓW w związku z sytuacją związaną z koronawirusem odwołuje swój udział. Jeśli Targi będą się odbywać, to zaktualizujemy informacje dotyczące Nurgresu i Wieczoru Filmowego w czwartek.

Wstęp na Nurgres i na Wieczór Filmowy jet bezpłatny dla wszystkich posiadaczy Karnetu Podwodna Przygoda, czyli targowego biletu wstępu dla nurków. Jest on do kupienia w zakładce bilety.

Wieczór Filmowy:

1. Darek Sepioło in memoriam

2. Thailand Diving Stories, Anna i Mateusz Rudzcy – Laureat Festiwalu Głębiny 2018

3. Deep Calm, Adam Zubrzycki, – Laureat Festiwalu Głębiny 2019

4. The Waterworld of Komodo, Andrzej Misiuk – PREMIERA filmu telewizyjnego

Na Wieczorze Filmowym zobaczycie PREMIERĘ telewizyjnego serialu, kręconego oryginalnie w 4K, reżyserowanego przez Andrzeja Misiuka, który osobiście zapowie i wprowadzi do swojego filmu.

Andrzej Misiuk to reżyser, scenarzysta i operator kamery, realizator filmów i reportaży emitowanych w TVP, TV Planete, Kino Polska i Canal +. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Specjalizuje się w realizacji filmów podwodnych.

Jego nowy serial „Podwodny Świat Komodo” zabiera widza w niezwykłą podróż do jednego z najpiękniejszych miejsc na ziemi.

W ciągu milionów lat archipelag wokół wyspy Komodo został ukształtowany przez siły natury i mechanizmy ewolucji. Dzięki izolacji możemy tam nadal stanąć twarzą w twarz z dziełami natury, które nie istnieją już nigdzie indziej. Na lądzie królują bezsprzecznie legendarne smoki, a pod wodą silne prądy płyną przez rafy koralowe, które tętnią życiem. Podwodnym światem rządzą rekiny i majestatyczne manty.

Każdy z 5 odcinków koncentruje się na pokazaniu obu tych światów, a także praw, które tu rządzą. Serial pozwala widzowi zanurzyć się w tym wyjątkowym ekosystemie i odkryć region, w którym niszczące wulkany okresowo zakłócają porządek świata.

Producenci nie tylko ujawniają sekrety dzikiej przyrody, ale także budują świadomość widzów w kontekście powszechnego istnienia wszelkiego życia na naszej niebieskiej planecie.

„Waterworld of Komodo” to niesamowita podróż, która prowadzi do pytań o miejsce człowieka na ziemi.

Każdy odcinek ma główny temat. Smoki z Komodo, manty lub rekiny są pokazywane w ich naturalnym środowisku. Jednak autorzy koncentrują się nie tylko na bohaterze odcinka, ale także na warunkach, w jakich żyje, a także na innych mieszkańcach, którzy żyją obok siebie w ekosystemie. Film pokazuje także ludzi żyjących jako współmieszkańcy, a także wpływ, jaki człowiek i natura wywierają na siebie.

Na Wieczorze Filmowym Andrzej Misiuk zaprasza na odcinek drugi, w którym spotkacie m.in. manty.

Wieczór Filmowy odbywa się w sobotę, 14 marca, od godziny 18.00 do 20.00, na 1 piętrze w GLOBAL Expo, Modlińska 6d, Warszawa

Na Nurgresie posłuchacie i zobaczycie:

Sobota 14.03.2020

11:00 – Krok Po Kroku HSA – film o projekcie nurkowym dla osób z niepełnosprawnościami, Krzysztof Trawiński


12:00 – Nurkuj bezpiecznie – DAN – Irena Kosowska


13:00 – W jaki sposób możemy chronić delfiny – Jakub Banasiak


14:00 – Freediving – Piotr Ławrynowicz


15:00 – DeepSpot – najgłębszy basen świata pod Warszawą


16:00 – Od anakondy do larwy, czyli nietypowe nurkowania – Jakub Degee

Niedziela 15.03.2020

11:00 – Park Narodowy Komodo nie tylko spod wody – Wojciech Zgoła


12:00 – Wiesław Wachowski


13:00 – Sekrety rzek – Paweł Vogelsinger


14:00 – Wyrównywanie ciśnienia – różnice freediving, a scubadiving – Tomek „Nitas” Nitka

Ponadto 4 prezentacje nurkowe odbędą się na Scenie Głównej:

Sobota
15.00 Nurkowy Projekt Start
17.00 Nurkowanie w Warszawie i okolicach, czyli o egzotycznych miejscach nurkowych pod domem. Prowadzący: Kamil Jakuza Jaczyński, Inicjator Grupy Eksplorującej Podwarszawskie Nurkowiska

Niedziela
11.00 Nurkowy Projekt Start
14.30 Spearfishing – wszystko o łowiectwie podwodnym w Polsce i na świecie.
Prowadzący: Tomasz Stelmach Wiceprezes Stowarzyszenia Spearfishing Poland